Návštěva dětí v hasičské zbrojnici.

Ve středu 30. dubna 2014 přišli na návštěvu k lyským hasičům žáci prvního stupně Základní školy Bedřicha Hrozného.

Datum: 2.5.2014 čas: 10:19:43

Autor:georg Verze pro Tisk

Hasiči si pro ně připravili ukázky staré i soudobé techniky.
Děti viděly, čím jezdili hasiči k zásahu před devadesáti lety, vozidlo Praga MN z roku 1923, také dopravní automobil Praga RN z roku 1954.
Nejvíce je zajímala součastná technika, mohly si vyzkoušet, jak se leží ve vakuových nosítkách, prohlédnout si vyprošťovací zařízení.
V garážích je čekala ukázka, co hasič na sobě musí mít oblečeno při zásahu. V kulturní
místnosti viděly instruktážní video „Štěstí přeje připraveným“ a dověděly se něco o historii sboru. Než odešly z areálu zbrojnice do hasičského muzea, mohly si zastříkat z vysokotlaké proudnice nebo proudem „C“.
Dvě poslední třídy zažily vyhlášení skutečného poplachu s výjezdem jednotky k dopravní nehodě dvou osobních automobilů ve Staré Lysé.